[O nas]

Create and Protect został stworzony dla ludzi z pasją, ludzi, którzy potrzebują pomocy prawnej na obranych przez siebie ścieżkach kariery.

Prowadzisz sklep internetowy? Zakładasz własną firmę? Podpisujesz swój pierwszy kontrakt z wytwórnią? Prowadzisz bloga, piszesz książki, malujesz, rysujesz, projektujesz, tworzysz aplikacje bądź programy komputerowe? Na każdym z tych pól Twojej twórczej działalności stykasz się z prawem własności intelektualnej.

Bardzo znana łacińska paremia ignorantia iuris nocet będąca podstawową zasadą prawa mówi nam o tym, że nieznajomość prawa szkodzi. Szkodzi każdemu kto go nie przestrzega lub nie korzysta z przysługujących mu praw. Jednak aby mieć świadomość tego co nam szkodzi bądź tego co nam przysługuje, musimy posiadać na ten temat wiedzę.

W zakładce „blog” na bieżąco będą pojawiały się wpisy, w których będą poruszane rozmaite praktyczne aspekty dotyczące prawa własności intelektualnej, jego zastosowania, najczęstszych problemów, nowych uregulowań prawnych i innych informacji, które warto znać.

Gdyby jednak nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na stronie startowej znajduje się formularz kontaktowy za pomocą którego możesz opisać swój problem i razem postaramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Kto wie, być może będzie to inspiracja dla kolejnego blogowego wpisu?

W przypadku zainteresowania stałą współpracą bądź bardziej zawiłego problemu prawnego warto spotkać się i przedyskutować wszystkie problematyczne kwestie oraz przeanalizować możliwości ich rozwiązania.

malgorzata_grzeskowiak

Nazywam się Małgorzata Grześkowiak, jestem prawniczką, twórczynią tej strony, którą właśnie przeglądasz. Studia prawnicze ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odkryłam swoje zamiłowanie do prawa własności intelektualnej. Pracę magisterską napisałam na temat praw własności intelektualnej w majątku przedsiębiorstwa. Po ukończeniu studiów swoją dotychczasową wiedzę poszerzyłam uczestnicząc w Podyplomowym Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 roku współpracuję z RGGB Kancelaria Prawna, w której siedzibie mieści się również biuro Create and Protect. Moja praca jest moją pasją. Wykonując ją chcę poszerzyć swoje prawnicze horyzonty i wyjść naprzeciw problemom, które w dobie społeczeństwa informacyjnego dalej nastręczają wielu trudności.